Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Kumaşın Üretimi 05356519107 Kumaş Alım Satım Yapılır

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Kumaşın Üretimi 05356519107 Kumaş Alım Satım Yapılır
Kumaşın Üretimi 05356519107 Kumaş Alım Satım Yapılır

Kumaşın Üretimi 05356519107 Kumaş Alım Satım Yapılır

Kumaşın Üretimi 05356519107 Kumaş Alım Satım Yapılır
 
Kumaş dokuma veya örme metodu ile üretilir.
Dokumada genel prensip atkı ve örgülerin birbirinin içerisinden geçmesidir. Bu alanda yapılmış en büyük yenilik Leonardo da Vinci’nin icadı (1490), olan mekiğin kullanılmasıydı.bu metotta atkı iplikleri mekik içindeki bir çubuk üzerinde sarılıdır. Zincir belirli aralıklarda ipliklerin yerini değiştirip iplikleri birbirlerinden uzaklaştıklarında, dokumacı açılan kanala bir kenarından diğer kenarına mekiği geçirir. daha sonra iplikler tersi yönde birbirinden uzaklaşır. Dokumacı yeniden mekiği bir uçtan diğer kenara kadar geçirir. Bu işlem sürekli devam eder.

Kumaşın Üretim Süreci

Kumaş
Kumaş üretimi için gerekli üç temel adım vardır. Kumaş yaratmada ilk adım iplik üretimidir. Burada hasat edilmiş ve işlenmiş ham maddeler ham liflerden iplik ve iplikler haline dönüştürülmüştür. Bu liflerin döndürülmesi ile yapılır. İplik eğirme elle yapılabilir, ancak bu işlem oldukça sıkıcı ve zaman alıcıdır. Bu günlerde,

Hammaddeler ipliğe dönüştürüldükten sonra, kumaş oluşturmak için bu ayrı ipliklerin bir araya getirilmesini içeren üretim sürecindeki ikinci aşamaya hazırdırlar. İpliği bir araya getirme işlemi dokuma olarak adlandırılır. Dokuma, tezgah olarak bilinen bir makinede yapılır ve iki takım iplik gerektirir. Çözgü seti olarak adlandırılan ilk set, metal çerçeveye sıkı sıkıya bağlıdır. Atkı adı verilen ikincisi çubuk başına bir vida dişli metal çubuklara bağlanır. Tezgah, kumaşın nasıl dokunması gerektiğini atkısına bildiren bir bilgisayar tarafından kontrol edilir.

Kumaş Renk ve Tasarım

Tabii ki, kumaş tezgahından yeni çıkmış ve yaptığınız her şey beyaz olmadığı sürece işlenmiş halde giyim ve tekstil üretimi için hazır değil! Malzeme renklendirilmek üzere işlenmeli ve gönderilmeden önce boyalı olmalıdır.

Kumaşın boyanmasında ilk adım Mercerizer adlı bir makineden geçirmektir. Mercerizer, orta derecede düşük sıcaklıklarda tutulan kostik soda (ayrıca lye olarak da adlandırılır) dahil olmak üzere bir kimyasal solüsyon içerir. Merserize işlemi, kumaş ipliklerindeki gözeneklerin boyutunu arttırır ve boyama işlemi sırasında renkleri kabul etmesini kolaylaştırır. Merserize olmazsa, parlak, cesur kumaşlar mümkün olmazdı.

Kumaş ve Giyimin Evrimi

En erken kumaş biçimi, muhtemelen giyim ve yatak takımı olarak sıcaklık için vücuda astarlı hayvan derileri şeklinde geldi. Protein ve bitki kaynaklarından oluşan bileşimi nedeniyle erken tekstil zamanla parçalanma eğilimi gösterir, bu nedenle tarihçelerine dair çok az kanıt vardır. Kumaş geçmişi ile ilgili en iyi bilgiler, yaratılışında kullanılan araçlardan gelir.

1988’de, kemikten yapılmış farklı dikiş iğneleri Rusya’nın yakınında bulundu. Bu iğneler M.Ö. 18000 yıllarına tarihlendi ve büyük olasılıkla kaba kıyafetler oluşturmak için hayvan derilerini bir araya dikmek için kullanıldı. Buna ek olarak, kil tabletleri Ortadoğu’da M.Ö. 8.000 yıllarında kumaş dokumacılığını göstermiştir. İlk el tezgahlarının aynı zamanda yaratılmış olduğuna inanılmaktadır.


Bizden Yazılar

Katlanır Lastik Alan 05356519107

katlanır lastik alan yerler, alım satımı katlamalı lastik alınır satılır, parti malı katlamalı lastik, katlanır lastik alan , lastik alım satımı katlamalı lastik, lastik alınır satılır, parti malı katlamalı lastik Kim alır,Katlanır Lastik Alan Yerler Nerede,.

8.03.2024

230 İncelenme

İncele

Gabardin Satın Alan 05356519107 Melanj Kumaş Alımı

Gabardin kumaş satın alan, Gabardin kumaş satın alınır, Melange kumaş kim alır, Gabardin kumaş alan firmalar, Gabardin kumaş alım satımı yapanlar, parti Gabardin kumaş alanlar, stok Gabardin kumaş alanlar, toptan Gabardin kumaş alanlar, dokuma Gabardin kumaş alanlar,.

5.03.2024

134 İncelenme

İncele

Kot Kumaş Kime Satılır 05356519107

Kot kumaş kime satılır, kot kumaş alır, kot kumaş kime kime satabilirim, parti kot kumaş kime satılır, stok kod kumaş kime satılır, parça kot kumaş kime satılır, kot kumaş alım satım ilanları,.

4.03.2024

243 İncelenme

İncele